Vážení zákazníci, pripravili sme pre Vás nový modernejší e-shop. Na vstup kliknite TU.
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
  1. Úvod
  2. FAQ
Často kladené otázky

Je papier Katrin certifikovaný „Kvetom EÚ“?
Výrobky značky Katrin sú certifikované Eko označením Kvetu EÚ a Nordic Swan a obidva majú veľké požiadavky ohľadom dopadu výrobného procesu na životné prostredie. Okrem toho sú výrobky a balenia certifikované rôznymi regionálnymi eko označeniami v závislosti od ich pôvodu.

Prečo by som si nemal kúpiť jednoducho ten najlacnejší tissue papier?

Čím lepší je papier, tým menej hárkov je potrebné na dôkladné utieranie. Spotreba a následne aj náklady na papier a údržbu sa znížia a používateľ ocení vyšší výkon tissue papiera.

Nie je pre dobrú hygienu rúk dôležitejšie umývanie než sušenie?
Len umývanie rúk nestačí. V prvom rade, po umytí zostáva na pokožke stále 13 % baktérií. Po osušení papierom ich na rukách zostane iba 2 %. Po druhé, vlhká pokožka ponúka baktériám skvelé miesto na rozmnožovanie. Rozmnožia sa rýchlejšie a 500-krát viac nových baktérií sa vám dostane na ruky po dotyku akýchkoľvek povrchov.

Záleží na tom ako si suším ruky?
Áno. Rôzne štúdie (napr. TÜV Rheinland Group 2005) ukázali, že sušenie rúk s papierom zníži najviac počet zostávajúcich baktérií na pokožke. Ďalej sa ukázalo, že najmenej hygienickým spôsobom sušenia je používanie teplovzdušných sušičov, ktoré dokonca zdvojnásobujú počet baktérií na pokožke.

Všimnú si hostia mojej reštaurácie, ak prejdem na vysokokvalitný toaletný papier na toaletách?
V nedávnom prieskume posúdili ľudia „príjemný toaletný papier“ ako najdôležitejšiu vec na verejných toaletách hneď po „celkovej hygiene“. Okrem toho, väčšina si myslí, že toaleta odráža stav kuchyne a dokonca viac než 90 % respondentov si myslí, že pekná toaleta kazuje starostlivosť o zákazníka. A preto áno, vaši hostia ocenia ten rozdiel.

Reliéfne alebo ploché utierky – ktoré sú pre mňa lepšie?
Závisí to od vašich potrieb. Štruktúrovaný povrch reliéfnej utierky ľahšie utrie nečistoty a má ja vyššiu absorpčnú schopnosť. Utierka bez reliéfu sa lepšie hodí na leštenie a čistenie okien a zrkadiel, pretože zanecháva menej vlákna.

Katrin 3

© Copyright 2020 KATRIN
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk